İlkelerimiz

Değerli Danışanımız / Danışan adayımız,

Sizi Alen Psikolojik Danışmanlık Merkezi ilkeleri, psikoterapi/danışmanlık süreci ve karşılıklı sorumluluklarımız hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

 

Merkezimizde her danışan patolojik bir hasta  değil hayatının bir döneminde yardıma ihtiyaç duyan, yahut değişim sancısı çeken bir birey olarak değerlendirilir.

 

 

  • Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi, kesinlikle ruh sağlığı alanında lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlamış, uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.

 

 

Merkezimizde her danışanın mahremiyetine özen gösterilir.

 

  • Görüşmede konuşulanlar sizin izniniz olmadığı sürece; sizinle terapistiniz arasında kalır. Ancak kendinize ya da bir başkasına zarar verme riskinin ve istismarın söz konusu olduğu durumlarda ilgili bilgiler gerekli kişilerle paylaşılabilir. Detaylı bilgiyi terapistinizden alabilirsiniz.

 

Merkezimizde her danışan yargısız ve yansız  dinlenir.

 

  • Terapistiniz size etnik kökeniniz, kültürünüz, inancınız, dininiz, politik görüşünüz ve yaşınıza bakmaksızın tarafsız bir şekilde muamele eder.

 

 

Merkezimizde her danışan ayrım yapılmaksızın saygı,ilgi ve destek görür.

 

 

  • Terapistiniz size kişilik haklarınızı ve saygınlığınızı koruyacak şekilde muamele eder.

 

 

Merkezimizde destek ve tedavi süreçleri her bireyin ihtiyacı doğrultusunda özel olarak hazırlanır  uygulanır. Buna göre;

 

  • Randevular için sekretarya ile görüşmek, uygun saat için randevu oluşturulmasını sağlamak ve süreçten en iyi şekilde faydalanmak için randevu zamanından 15 dakika önce merkezimizde hazır bulunmak danışanın sorumluluğundadır.

 

  • Bireysel görüşmeler 50 dakikadır.

 

  • Seans terapistin gecikmesi sebebiyle geç başladığında 50 dakikaya tamamlanır.

 

 

  • Seansa gecikmeniz durumunda, belirlenen seans saatinden önce haber vermeniz beklenir.

 

  • Seansa gelmemeniz durumunda, seans gününden en az bir gün önce haber vermeniz beklenir. Seans saatleri önceden belirlenmektedir. Size ayrılan randevuya gelmeyeceğinizi bildirmediğinizde veya bir günden daha az bir süre kala bildirdiğinizde bu saat hizmet almak isteyen diğer danışanlarımız için ayrılamamaktadır. Hem terapistimiz hem hizmet bekleyen diğer danışanlarımızın haklarını korumak amacıyla, bir gün önce haber verilmeden gelinmeyen seansın ücreti talep edilir.

 

 

  • Gerekli gördüğü taktirde terapistiniz, bir uzmanla (Psikiyarist) görüşmenizi önerebilir.

 

Merkezimizde her danışan yardım almak istediği konuyla alakalı uzmanlaşmış profesyonellerden yardım alır.

Biz Kimiz?

TPD